LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Bērnu un Jauniešu kamaniņu sporta skola

Bērnu un jaunatnes kamaniņu sporta skola (BJKSS) ir vienīgā šāda profila mācību iestāde Latvijas Republikā, kas veic jauno talantu atlasi un tālāku sagatavošanu vienā no Latvijā populārākajā un perspektīvākajā ziemas sporta veidā – kamaniņu sportā. Kā jau noprotams, mūsu mācību iestādes dislokācija Siguldā nav nejauša, jo tieši šajā pilsētā – atrodas Latvijas mērogiem unikāla sporta celtne – Siguldas Bobsleja un kamaniņu sporta trase. Šāda sporta bāze, kas ik gadu ļauj Latvijas iedzīvotājiem klātienē vērot pasaules līmeņa sacīkstes kamaniņu sportā ar labāko kamaniņu braucēju piedalīšanos, uzliek arī lielus pienākumus. Un šie pienākumi sniedzas ne tikai sacīkšu organizatoriski-materiālā nodrošinājuma un sporta bāzes uzturēšanas jomā.

Pirmais no šiem pienākumiem ir un paliek pienākums rūpēties par Latvijas sportistu jaunās paaudzes sagatavošanu, perspektīvāko bērnu atlasi, regulāru treniņdarbu, lai turpinātu tradīcijas un apliecinātu mūsu kamaniņu braucēju augsto meistarību. Mūsu pienākums ir rūpēties, lai katram jaunajam talantam tiktu radīti labvēlīgi treniņu apstākļi, tiktu sniegtas iespējas mācīties un pilnveidot sevi kā sportiski, tā arī vispārcilvēciski, morāli un intelektuāli.

Šodienas kamaniņu sporta visspilgtākā attīstības tendence ir ātrums un tā attīstīšana. Tādēļ inženieri meklē labāko metālu, ziedes, labāko leņķi sliecēm. Protams, ne mazāk svarīgs ir arī mācību-treniņu process un metodes ar kādām sasniedzas mūsu sportistu visaugstākie rezultāti . Tāpēc 1995. gadā IZM vadībā ir dibināta Latvijas Bērnu un jaunatnes kamaniņu sporta Skola, kuras uzdevums ir audzināt jaunos, topošos olimpiešus kamaniņu sportā.

Ar Latvijas Republikas Ministru kabineta Rīkojumu Nr.,299 no 26.12.2009. IZM Latvijas bērnu un jaunatnes specializētā kamaniņu sporta skola ir reorganizēta par MSĢ struktūrvienību ”Bērnu un jaunatnes kamaniņu sporta skola”.

Skolas audzēkņi ir bērni un jaunieši līdz 25 gadu vecumam, kas nodarbojas ar kamaniņu sportu. Skolā trenējas 57 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Ar viņiem strādā 6 algoti treneri. Šeit ir sagatavoti daudzi valsts nacionālās izlases dalībnieki, kas ir spējuši izcīnīt medaļas starptautiskās sacensībās.

Sporta skola īsteno kamaniņu sporta profesionālās ievirzes izglītības programmu.
Sporta skola, ievērojot profesionālās izglītības likuma noteiktās prasības organizē darbu pēc IZM licencētās programmas kamaniņu sportā, kas paredz:

1. Audzēkņu kontingenta atlases darbs.
2. Praktiskās un teorētiskās nodarbības grupās.
3. Individuālās nodarbības.
4. Kontroles normatīvu pieņemšana.
5. Sacensības.
6. Piedalīšanās treniņu nometnēs.
7. Darbs ar kamanām un to sliecēm.
8. Teorētiskās nodarbības noteikumu apgūšanai.
9. Perspektīvāko audzēkņu atlase.
10. Organizatoriskais un metodiskais darbs sporta speciālistu tālākizglītībā.
11. Veselības pārbaude sporta medicīnas centrā.

 

 

 

BJKSS vadītāja

Dace Ābeltiņa

Tel. nr. +371 29789245

BJKSS trenere (Ropaži, Zaķumuiža)

Ingrīda Amantova

Tel. nr. +371 26553241 

BJKSS trenere (Ulbroka, Stopiņi)

Anna Orlova

Tel. nr. +371 29433875

BJKSS treneris (Rīga)

Mārtiņš Rubenis

Tel. nr. +371 29293873

BJKSS treneris (Rīga/Saulkrasti)

Edgars Karnītis

BJKSS treneris (Sigulda)

Mārtiņš Lozbers

Tel. nr. +371 20611230

Atbalstītāji »

Visi atbalstītāji
Turpinot pārlūkot mājaslapu, Tu piekrīti sīkdatņu izmantošanai.    OK