LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

52. FIL Pasaules čempionāta Sprinta kausā Latvijai pilns medaļu komplekts

Piektdien, 26. janvārī, Altenbergas ledus trasē, Vācijā, ar Sprinta kausu iesākās 52. FIL Pasaules čempionāts. Latviešiem pilns medaļu komplekts.

Sprinta kausam 52. FIL Pasaules čempionātā 32 sieviešu lielā konkurencē kvalificējās Elīna Ieva Vītola un Kendija Aparjode. 35 vīriešu lielā konkurencē TOP 15 iekļuva Kristers Aparjods un Gints Bērziņš. Sešpadsmit sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē visas trīs Latvijas ekipāžas iekļuva labāko piecpadsmitniekā. Tāpat arī 26 vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē visi trīs Latvijas dueti startēja Sprinta kausa finālā.

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja Pasaules čempionu titulu [27.863]. Latviešiem piekāpjoties par 0.032 sekundēm, otrajā vietā austrieši Štojs/Kindls (Steu/Kindl), bet trešajā vietā ierindojās vēl viena Austrijas ekipāža – Gatts/Šofs (Gatt/Schoepf) [+0.110]. Savukārt, astotajā vietā ierindojās jaunais duets Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs [+0.312], bet desmitā pozīcija 52. FIL Pasaules čempionāta Sprinta kausā Eduardam Ševicam-Mikeļševicam/Lūkasam Krastam [+0.404].

Vīriešu konkurencē Kristers Aparjods kāpā uz goda pjedestāla trešā pakāpiena [+0.123], piekāpjoties vien vācietim Maksam Langenhanam (Max Langenhan) [+0.070], kuram sudrabs, un austrietim Dāvidam Gleišeram, kas izcīnīja zelta godalgu [33.001]. Savukārt, Gintam Bērziņam Sprinta kausā izcīnīta desmitā vieta [+0.441].

Sieviešu konkurencē Elīna Ieva Vītola izcīnīja bronzas godalgu, uzvarētājai Jūlijai Taubitsai (Julia Taubitz) no Vācijas piekāpjoties par 0.111 sekundēm. Sudraba godalga Šveices sportistei Natālijai Māgai (Natalie Maag) [+0.072]. Savukārt, Kendijai Aparjodei izcīnīta augstā piektā vieta [+0.152].

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē divas Latvijas ekipāžas uz goda pjedestāla. Andai Upītei/Zanei Kalumai sudrabs, čempionēm itālietēm Voeterei/Oberhoferei (Voetter/Oberhofer) piekāpjoties vien 0.017 sekundes. Savukārt, bronza Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai [+0.046]. Trešajai Latvijas ekipāžai Viktorijai Ziediņai/Selīnai Elizabetei Zvilnai izcīnīta 13. vieta [+1.284].

Sestdien, 27. janvārī, uz starta dosies un par godalgām 52. FIL Pasaules čempionātā cīnīsies sieviešu un vīriešu divvietīgās ekipāžas, kā arī vīrieši.

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi tiešraidē TV6, portālā tv3.lv, TV3 Play, kā arī Go3.