LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Noskaidroti 2024. gada Latvijas čempioni

Piektdien, 8. martā, Bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” norisinājās Latvijas čempionāts, kas noslēdza 2023./2024. gada kamaniņu sporta sezonu.

Sacensībās startēja 78 sportisti vecuma grupās no pieaugušajiem līdz Jauniešiem C.

Vīriešu konkurencē par ātrākā sportista titulu cīnījās Kristers Aparjods, Gints Bērziņš un juniori Kaspars Rinks un Roberts Dreimanis. Sieviešu un Junioru sieviešu konkurencē par godalgām cīnījās Kendija Aparjode, Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Frančeska Bona un juniores Zane Kaluma, Zanda Ulbika, Katrīna Duganova, Margita Sirsniņa, kā arī igauniete Emma Triina Seera. Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē par Latvijas čempionu titulu sacentās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts un junioru duets Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs. Savukārt, sieviešu duetu konkurencē uz starta devās divas ekipāžas: Anda Upīte/Zane Kaluma un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Tāpat Jauniešu A zēnu konkurencē startēja astoņi sportisti, bet Jauniešu A meiteņu konkurencē septiņas sportistes. Jauniešu A divvietīgo ekipāžu konkurencē trīs zēnu un divi meiteņu dueti. Jaunieši B konkurencē – deviņi zēni un trīs meitenes. Jauniešu C konkurencē 14 puiši un deviņas meitenes.

Vīriešu konkurencē Latvijas čempiona titulu nosargāja Kristers Aparjods, kuram abos braucienos labākais laiks. Otrajā vietā, Aparjodam piekāpjoties par 0.283 sekundēm, Gints Bērziņš, bet trešais juniors Kaspars Rinks.

Junioru vīriešu konkurencē uzvara Kasparam Rinkam, bet sudrabs Robertam Dreimanim.

Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja Kendija Aparjode, kas tuvāko sekotāju – Elīnu Ievu Vītolu apsteidza par 0.046 sekundēm. Savukārt, bronzas godalga Sigitai Bērziņai.

Junioru sieviešu konkurencē zelts Zanei Kalumai. Otrajā vietā Margita Sirsniņa, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Zanda Ulbika.

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Latvijas čempiona titulu izcīnīja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Otrajā vietā, uzvarētājiem piekāpjoties par 0.764 sekundēm, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, bet trešie juniori Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, kuriem arī zelts Junioru konkurencē.

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvara Andai Upītei/Zanei Kalumai. Savukārt, sudrabs Viktorijai Ziediņai/Selīnai Elizabetei Zvilnai, kurām arī zelts Junioru kategorijā.

Jauniešu A zēnu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Roberts Lazdāns. Sudrabs Dēvidam Smirnovam, bet bronza Gustavam Babrim.

Jauniešu A septiņu meiteņu lielā konkurencē uzvaru izcīnīja Amanda Ogorodņikova. Otrajā vietā ierindojās Anna Aizupe, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Enia Elizabete Ūdre.

Jaunieši A zēnu divvietīgo ekipāžu konkurencē startēja trīs ekipāžas. Zelts Jānim Gruzdulim Borovojam/Ēdenam Eduardam Čepulim. Sudrabs Martinam Čižikam/Kristanam Čizikam, bet bronzas godalga Henrijam Bālem/Alfrēdam Vanagam.

Jaunieši A meiteņu divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvara Elīnai Pamžinai/Madarai Pavlovai, bet otrajā vietā Enia Elizabete Ūdre/Luīze Vucāne.

Jauniešu B zēnu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Adrians Šics. Otrajā vietā ierindojās Everts Precinieks, bet trešais Reinholds Žūriņš.

Jauniešu B meiteņu konkurencē zelta godalga jaunietei C Līnai Kraslavskai, otrajā vietā Katija Rimicāne, bet bronza vēl vienai jaunietei C Līnai Zilverei.

Jauniešu C zēnu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Ādams Šics, sudrabs Renāram Kūkojam, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ernests Ozoliņš.

Jauniešu C meiteņu konkurencē uzvaru izcīnīja Līna Kraslavska, otrajā vietā Līna Zilvere, bet trešā –  Ilze Ungure.