LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Nāciju kausā abas latvietes uz goda pjedestāla

Piektdien, 13. janvārī norisinājās Nāciju kauss jeb kvalifikācijas sacensības Eberspacher Pasaules kausa piektajam posmam un 54. FIL Eiropas čempionātam. Par vietu pamatsacensībās cīnījās divas Latvijas sportistes: Sigita Bērziņa un Kendija Aparjode.

Pārējie Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases atlēti ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā (12 labākie) pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos.

Nāciju kausā uzvaru izcīnīja Kendija Aparjode, kura, sasniedzot ātrumu 114,9 km/h, finišēja 41.944 sekundēs. Tautietei piekāpjoties vien par 0.021 sekundi, otrajā vietā ierindojās Sigita Bērziņa. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja vāciete Merle Frābele (Merle Fraebel) [+0.196].

Kendija Aparjode: “Kopumā brauciens bija labs, bija mazas niansītes, bet tās ir vienmēr. Esmu priecīga, ka starts šodien izdevās jau labāks. Ledus gan šodien bija daudz mīkstāks nekā pagājušajā nedēļā, ko varēja labi just, jo kamana bija ļoti paklausīga.”

Sestdien, 14. janvārī uz starta dosies un par godalgām cīnīsies vīriešu un sieviešu divvietīgās ekipāžas, kā arī vīrieši. Savukārt sacensību starplaikos skatītājus iekustinās DJ Maija Rozīte.

Tāpat sestdien, 14. janvārī plkst. 10.00, atklājot sacensības, titulētais Latvijas duets Andris un Juris Šici veiks savu noslēdzošo braucienu uz starptautiskās kamaniņu sporta skatuves.

Paldies sacensību atbalstītājiem: Eberspacher, Hargassner, BMW, Engelbert Strauss, Pata un Siguldas novada pašvaldība!

Latvijas Nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem seko līdzi klātienē vai tiešraidē kanālā TV6, portālā “tv3.lv” un nākamās paaudzes televīzijā Go3.