LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Cauce izcīna bronzu Pasaules čempionātā sprintā

Piektdien, 14. februārī, olimpiskajā Soču trasē Krievijā bronzas godalgu Pasaules čempionātā kamaniņu sportā sprinta distancē dāmu konkurencē izcīnīja Elīza Cauce, kurai šī ir pirmā individuālā Pasaules čempionāta godalga karjerā.

Kvalifikācijā E. Cauce sakļūdījās trases beigu daļā, kas dienas gaitā izrādījās liktenīga vieta arī daudziem citiem Latvijas sportistiem, taču nodrošināja vietu fināla braucienos ar 11. labāko rezultātu. Finālā sportiste izlaboja kvalifikācijā pieļautās kļūdas, kas ļāva finišēt vien 0.037 sekundes aiz uzvarētājas krievietes Jekaterinas Katnikovas, kamēr sudrabs viņas tautietei Tatjanai Ivanovai.

Augstā sestā vieta Kendijai Aparjodei, kurai līdz godalgai pietrūka 0.120 sekundes, savukārt 11. vieta Ullai Zirnei, kura pēdējā starpfinišā uzrādīja identisku laiku ar K. Aparjodi, taču kļūdījās trases beigu daļā un zaudēja pusotru sekundes desmitdaļu.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē labākais rezultāts un 7. vieta pieredzējušajiem brāļiem Andrim un Jurim Šiciem, kuri pēdējā starpfinišā uzrādīja trešo rezultātu, taču pieļāva kļūdu īsi pirms trases beigām, kas liedza ielauzties arī labāko sešiniekā. 13. vieta Kristenam Putinam/Imantam Marcinkēvičam, bet 14. vietā finišēja Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kuri arī vēl pēdējā starpfinišā cīnījās par vietu labāko sešiniekā, taču trases beigās gandrīz piedzīvoja kritienu un zaudēja gandrīz sekundi pret līderiem. Uzvara krieviem Aleksandram Denisevam/Vladislavam Antonovam, sudrabs itāļiem Emanuelam Rīderam/Simonam Kaincvaldneram, bet bronza vāciešiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Arltam.

Vīru konkurencē lielisku braucienu kvalifikācijā aizvadīja Kristers Aparjods, uzrādot labāko laiku starp visiem sportistiem. Fināla braucienā K. Aparjods vēl nedaudz uzlaboja kvalifikācijas rezultātu, taču nespēja ielauzties labāko sešiniekā un finišēja septītajā vietā, kamēr noslēdzošajā 15. vietā ierindojās Riks Kristens Rozītis. Uzvara mājiniekam krievam Romānam Repilovam, sudrabs austrietim Dāvidam Gleiršeram, bet bronza itālim Dominikam Fišnaleram.

Piektdienas rīta pusē sportisti aizvadīja kvalifikācijas sacensības, pēc kurām tikai 15 labākie izcīnīja starta vietu finālā. Inārs Kivlenieks un Artūrs Dārznieks vienīgie starp Latvijas sportistiem nepārvarēja kvalifikācijas barjeru un finišēja attiecīgi 17. un 20. vietā.

Čempionāts sestdien turpināsies ar divvietīgo ekipāžu un sieviešu sacensībām, savukārt svētdien godalgas sadalīs vīri.

Visas sacensību dienas būs iespējams vērot tiešraidē TET televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut.