LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Juniori sezonu noslēdz ar virkni godalgu

Piektdien un sestdien Oberhofā, Vācijā aizvadīts sestais un sezonas noslēdzošais Junioru Pasaules kausa posms kamaniņu sportā. Latvijas jaunajiem talantiem trīs godalgas šajā posmā, kā arī kopvērtējumā.

Vēl vienu uzvaru šosezon jauniešu "A" konkurencē izcīnīja Gints Bērziņš, kurš divu braucienu summā par 0.016 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju vācieti Florianu Brendelu, kamēr bronza slovākam Marianam Skupekam. Ar šo rezultātu G. Bērziņš nodrošināja uzvaru arī sezonas kopvērtējumā. Septītā vieta starp jauniešiem "A" Lūkasam Krastam, bet labāko desmitnieku noslēdza Eduards Ševics-Mikeļševics.

Krasts/Mikeļševics startēja arī jauniešu "A" divvietīgo ekipāžu konkurencē, kur izcīnīja bronzu. Uzvarētājiem Krievijas ekipāžai Mihailam Karnaukovam/Jurijam Čirvam jaunieši divu braucienu summā piekāpās par 0.407 sekundēm. Desmitā vieta vēl vienai Latvijas ekipāžai Kasparam Rinkam/Andrim Liepiņam.

Starp jaunietēm "A" labākais rezultāts Zanei Kalumai, kura finišēja devītajā vietā, vairāk kā pusotru sekundi aiz uzvarētājas vācietes Sofijas Gerlofas. 11. vieta Frančeskai Bonai, 24. vieta Martai Zukulei, bet 28. vietā Justīne Maskale. Meiteņu divvietīgo ekipāžu konkurencē astotajā vietā starp 12 ekipāžām finišēja Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Junioru divvietīgo ekipāžu konkurencē otro nedēļu pēc kārtas ceturtajā vietā finišēja Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Sportisti pirmajā braucienā uzrādīja pat trešo labāko laiku, taču otrajā braucienā piektais laiks. Uzvara vāciešiem Hannesam Orlamunderam/Paulam Gubicam, kuri bija par 0.856 sekundēm ātrāki kā Latvijas sportisti.

Junioru meiteņu konkurencē devītajā vietā finišēja Elīna Ieva Vītola, taču tikai četras sekundes simtdaļas lēnāka bija Sigita Bērziņa, kurai 10. vieta. Uzvarētājai vācietei Džesikai Degenhārdai abas sportistes divu braucienu summā piekāpās par gandrīz sekundi. 12. vieta šoreiz Andai Upītei.

Komandu stafetē Latvijas komandas sastāvā startēja Elīna Ieva Vītola, Gints Bērziņš un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri izcīnīja sudrabu. Elīna Ieva Vītola pēc pirmā etapa komandu izvirzīja vadībā, uzrādot labāko laiku starp visām meitenēm. Otrais laiks etapā Gintam Bērziņam, savukārt trešais labākais rezultāts Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem. Vācijas komandai mūsējie šoreiz piekāpās tikai par 0.400 sekundēm. Komandu stafetes sezonas kopvērtējumā šis rezultāts Latvijai nodrošināja bronzas godalgu.