LATVIJAS KAMANIŅU SPORTA FEDERĀCIJA

Latvijai četras godalgas Nāciju kausā Altenbergā

Piektdien, 10. janvārī, Vācijas pilsētā Altenbergā aizvadītas Nāciju kausa sacensības pirms nedēļas nogalē gaidāmā ceturtā Viessmann Pasaules kausa posma kamaniņu sportā. Vīru un divvietīgo ekipāžu konkurencē uzvaras Ināram Kivleniekam un Kristenam Putinam/Imantam Marcinkēvičam, kamēr starp dāmām sudrabs Elīzai Caucei un bronza Ullai Zirnei.

Uz starta Nāciju kausā šoreiz stājās lielākā daļa Latvijas izlases sportistu – kopā 12. Ārpus konkurences un bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām startēja juniore Sigita Bērziņa, kura finišēja 17. vietā, un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, kuri sacensības noslēdza 16. vietā. Pārējie sportisti pārliecinoši pārvarēja kvalifikācijas barjeru un uz starta ceturtajā Viessmann Pasaules kausa posmā stāsies 14 sportisti.

Vīru konkurencē I. Kivlenieks aizvadīja pārliecinošu braucienu, uzrādot otro labāko laiku startā, taču esot vadībā lielāko trases daļu. Otrā vieta vācietim Sebastianam Blejam, bet trešais krievs Maksims Aravins. Riks Kristens Rozītis trasē bija 0.318 sekundes lēnāks kā I. Kivlenieks un ierindojās ceturtajā vietā, savukārt 9. vieta Artūram Dārzniekam.

Starp dāmām ātrāka par Latvijas vadošajām kamaniņu braucējām bija tikai Austrijas sportiste Madeleine Egle. E. Cauce uzrādīja labāko laiku startā, taču trases gaitā līderpozīciju zaudēja un finišā austrietei piekāpās par vairāk kā divām sekundes desmitdaļām. U. Zirne trasē pavadīja 0.353 sekundes vairāk kā uzvarētāja. Kendija Aparjode ierindojās 4. vietā, 0.475 sekundes aiz M. Egles, kamēr augstvērtīgs sniegums juniorei Elīnai Ievai Vītolai, kura finišēja 12. vietā.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē Putins/Marcinkēvičs uzrādīja gan labāko laiku startā, gan arī visos starpfinišos, tuvākos sekotājus vāciešus Hanesu Orlamunderu/Paulu Gubicu apsteidzot par 0.134 sekundēm, bet trešās vietas ieguvējus itāļus Emanuelu Rīderu/Simonu Kaincvaldneru par 0.161 sekundēm. Neveiksmīgs starts izvērtās Latvijas jaunākajai ekipāžai Mārtiņam Botam/Robertam Plūmem, kuriem startā un pirmajā starpfinišā trešais labākais laiks, taču liela kļūda trases vidusdaļā liedza noturēties labāko trijniekā.

Mūsējo gaitām trasē arī šajā sezonā būs iespējams sekot līdzi tiešraidē TET televīzijā, kanālā Best4Sport TV, kas skatāms Helio iTV, Helio vTV un lietotnē Shortcut.